Przygotowanie oraz dostawa obiadów dla Uczestników na pobyt dzienny oraz całodobowy Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Pęchratce Polskiej
ZAPYTANIE OFERTOWE NA UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
PONIŻEJ 130 000 ZŁOTYCH
„Przygotowanie oraz dostawa obiadów dla Uczestników na pobyt dzienny oraz całodobowy Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Pęchratce Polskiej”
Kierownik
Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego
w Pęchratce Polskiej
Data: 2.10.2024 r.
Przygotował: Katarzyna Chomontowska
Centrum Opiekuńczo - Mieszkalne
Pęchratka Polska 55
18-305 Szumowo
tel. 600 223 605
e-mail: com@pechratka.pl
godziny urzędowania: poniedziałek- piątek w godzinach 7.30-15.30
-
Opis przedmiotu zamówienia:
-
Przedmiotem niniejszego postepowania jest świadczenie usługi ,,przygotowania oraz dostawy obiadów dla Uczestników Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Pęchratce Polskiej.
-
Zamówienie będzie realizowane 7 dni w tygodniu w terminie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. dla 5 osób na pobyt całodobowy (7 dni w tygodniu od poniedziałku do niedzieli, również w dni wolne od pracy i święta) oraz 15 osób na pobyt dzienny (w dni robocze od poniedziałku do piątku).
-
Centrum Opiekuńczo - Mieszkalne w Pęchratce Polskiej po uzgodnieniu z Wykonawcą, będzie miało możliwość dokonywania zmian ilości obiadów na dany dzień. O każdej zmianie Centrum będzie informowało na bieżąco Wykonawcę do godz. 9:30 w dniu realizacji zamówienia telefonicznie lub mailowo.
-
Dostawy będą dokonywane raz dziennie w godz. 13.00 - 13.30.
-
W skład zestawów obiadowych będzie wchodzić:
-
pierwsze danie: zupa, inna na każdy dzień tygodnia;
-
drugie danie: ziemniaki (zamiennie ryż, kasza, kopytka, makaron itp.), dania mięsne, np. sztuka mięsa, kotlet mielony, pulpety, udziec z kurczaka, kotlet schabowy, bitki wołowe, filet drobiowy, gulasz itp., ryba, pierogi, naleśniki, knedle itp.;
-
do zestawu obiadowego wykonawca zobowiązany jest dostarczyć dodatki w postaci surówki lub warzyw gotowanych oraz kompot
-
Tygodniowy jadłospis obiadu powinien zawierać 2 razy dania jarskie, w tym 1 raz ryba oraz 5 razy dania mięsne z ryżem, ziemniakami, kaszą, kluskami, makaronem (zamiennie) i surówką.
-
Waga posiłków powinna mieć zachowane podstawowe standardy:
-
Zupa – min.500 ml/osoba
-
Drugie danie, w tym:
-
ziemniaki (zamiennie ryż, kasza, kopytka, makaron) – min. 250 g/osoba
-
porcja mięsa (sztuka mięsa, kotlet mielony, pulpety, kotlet schabowy, bitki wołowe, filet drobiowy, gulasz itp.) - min.100 g/osoba
lub porcje kurczaka (udko itp.) – min.150 g/osoba
lub ryba min. 100 g/osoba
c) surówka lub jarzyny gotowane – min.150g/osoba
-
naleśniki z dodatkami, pierogi, knedle – min.300 g/osoba
-
kompot – min. 200 ml/osoba
-
Wykonawca będzie przygotowywał posiłki zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2022 r. (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1448), łącznie z przepisami wykonawczymi do tej ustawy. Wykonawca zobowiązany jest do bezwzględnego przestrzegania obowiązujących norm żywieniowych, odpowiedniej wartości odżywczej posiłków, racji pokarmowych i doboru produktów – w szczególności zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie i obowiązujących norm (m.in. Normy żywienia dla populacji polskiej).
-
Obiady, o których mowa w ust. 2 powinny odpowiadać wymogom uwzględniającym zapotrzebowanie kaloryczne i wymagania żywieniowe dla osób z niepełnosprawnością.
-
Potrawy powinny być lekkostrawne, przygotowane z surowców wysokiej jakości, świeżych, naturalnych, mało przetworzonych z ograniczoną ilością substancji dodatkowych - konserwujących zagęszczających, barwiących lub sztucznie aromatyzowanych.
-
Proces produkcji oraz dystrybucji musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i standardami, w szczególności z wymogami sanitarnymi oraz musi posiadać wszelkie dopuszczenia Państwowego Inspektoratu Sanitarnego.
-
W jadłospisie powinny przeważać potrawy gotowane, pieczone i duszone, okazjonalnie smażone.
-
Obiady powinny być dostarczane w termoizolacyjnych termosach z atestem PZH przeznaczonych do transportu żywności. Wykonawca zobowiązany jest, do pozostawienia dań obiadowych w termosach, w których zostały dostarczone, a Zamawiający zobowiązuje się do przekazania ich Wykonawcy w porze dostawy następnego posiłku.
-
Temperatura posiłków gorących po dostarczeniu nie może być niższa niż:
- zupy: 75ºC,
- drugie dania: 65ºC.
-
Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania odpadów pokonsumpcyjnych oraz ich utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
-
Obiady powinny być dostarczane na miejsce do Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Pęchratce Polskiej, Pęchratka Polska 55, 18-305 Szumowo na koszt wykonawcy.
-
Próbki żywności będą pobierane i przechowywane przez dostawcę zgodnie z art. 72 ustawy z dnia 25.08.2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. 2023 poz. 1448 z późn. zm.) i zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17.04.2007 r. w sprawie pobierania i przechowywania próbek żywności przez zakłady zbiorowego żywienia typu zamkniętego (Dz. U. 2007 Nr 80 poz. 545 z późn. zm.).
-
Na miesięcznym jadłospisie będą znajdować się informacje o występujących alergenach zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności oraz Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22 czerwca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych (Dz. U. 2020 poz. 1149).
-
Wykonawca przedłoży do akceptacji propozycję jadłospisu obejmującego z góry miesięczny zakres wyżywienia zatwierdzony przez dietetyka.
-
Jadłospis układany będzie przez Wykonawcę (zaleca się różnorodność i niepowtarzalność zestawów obiadowych) na okres 14 dni i dostarczany Zamawiającemu do wcześniejszego zatwierdzenia na 3 dni przed planowanym jadłospisem. Wszelkie zmiany w jadłospisie sugerowane przez Zamawiającego będą wiążące dla Wykonawcy.
-
W przypadku wystąpienia problemów zdrowotnych u któregoś z mieszkańców, które będą wymagały stosowania specjalnej diety (np. dieta lekkostrawna, dieta cukrzycowa, dieta niskokaloryczno-cukrzycowa, dieta lekkostrawna z ograniczeniem tłuszczu – wątrobowa, trzustkowa, dieta lekkostrawna wysokobiałkowa, dieta lekkostrawna-żołądkowa, dieta lekkostrawna o zmiennej konsystencji, dieta indywidualna – specjalna wg zaleceń lekarza i inne), Wykonawca zobowiązuje się do przygotowywania posiłków zgodnie z zaleceniami lekarza lub dietetyka.
-
Miesięczny tryb rozliczeń: faktura wystawiona do 5 następnego miesiąca, płatna w ciągu 14 dni od dnia otrzymania faktury od Wykonawcy.
Wspólny Słownik Zamówień (CPV) - CPV - 55520000 - 1 - usługi dostarczania posiłków.
Terminy realizacji zamówienia ustala się od dnia 1.01.2025 r. do dnia 31.12.2025 r.
-
Warunki udziału w postępowaniu
O udzielenia zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy. Którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone przez zamawiającego warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
-
Posiada niezbędne kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający uzna, że zamawiający spełnia warunek, jeżeli wykaże, że posiada stosowne świadectwo sanitarne i certyfikaty wymagane dla placówki zbiorowego żywienia oraz posiada zaświadczenie o wpisie do urzędowego rejestru bezpieczeństwa żywności i żywienia zakładów, firm i producentów podlegających urzędowej kontroli przez Państwową Inspekcję Sanitarną na podstawie ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448 z późn. zm.).
-
Potencjału technicznego:
Zamawiający uzna, że Wykonawca, spełnia warunek, jeśli wskaże, iż dysponuje odpowiednim transportem do dostarczania zamówienia.
Spełnienie warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa powyżej. Zamawiający zweryfikuje na podstawie oświadczenia Wykonawcy w formularzu ofertowym oraz dokumentów dołączonych do oferty.
-
Opis sposobu przygotowywania ofert.
-
Oferta winna zawierać:
-
Formularz ofertowy (zał. 1) - wypełniony i podpisany przez Wykonawcę
-
Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
-
Kopię zaświadczenia o wpisie do urzędowego rejestru bezpieczeństwa żywności i żywienia zakładów, firm i producentów podlegających urzędowej kontroli przez Państwową Inspekcję Sanitarną na podstawie ustawy z dnia z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2020 r. poz. 2021 z późn. zm.).
-
Oświadczenie o dysponowaniu odpowiednim transportem, za pomocą którego Wykonawca będzie realizować dostawy.
-
W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik – pełnomocnictwo określające jego zakres i upoważnienie do zaciągania zobowiązań w imieniu Wykonawcy oraz informację, że jest ono obowiązujące dla danego postępowania, podpisane przez osobę (-y) uprawnione do reprezentacji Wykonawcy,
-
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
-
Ofertę wraz z załącznikami i referencjami należy przesłać w terminie do dnia 11 października 2024 r. do godz. 13.00.
-
Ofertę należy złożyć elektronicznie.
-
Treść oferty musi odpowiadać treści zapytania ofertowego. Oferta musi być podpisana przez osobę lub osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, albo przez osobę (osoby) posiadającą stosowne pełnomocnictwo. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oferta musi być podpisana przez pełnomocnika.
-
Oświadczenia/dokumenty składane przez Wykonawcę muszą być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę (osoby) uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy, albo przez osobę (osoby) posiadającą stosowne pełnomocnictwo, a w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia– przez ustanowionego przez nich pełnomocnika lub przez Wykonawców, których one dotyczą.
-
Ofertę wraz ze wszystkimi załącznikami należy przesłać elektronicznie, na adres com@pechratka.pl
-
Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.
-
Dodatkowe postanowienia:
-
Zamawiający może wezwać Wykonawcę do wyjaśnia złożonej oferty, jednak wyjaśnienia nie mogą prowadzić do negocjacji lub zmiany treści oferty.
-
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom przedstawionym w zaproszeniu do złożenia ofert i uzyska najwyższą liczbę punktów.
-
Cena ofertowa nie podlega zmianie po złożeniu oferty.
-
Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na każdym etapie bez podania przyczyny.
-
Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert:
Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami ich znaczeniem: Cena ofertowa brutto - 100 %
Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, zawierająca wszelkie wymagane załączniki złożona przez Wykonawcę spełniającego wszelkie warunki udziału w postępowaniu oraz zawierająca najniższą cenę ofertową brutto (oferta otrzyma maksymalną ilość - 100 %).
-
Termin związania ofertą.
Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
-
Obowiązek informacyjny
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Pęchratce Polskiej, Pęchratka Polska 55, 18-305 Szumowo;
2. Kontakt z IOD możliwy jest pod adresem mail: inspektorochronydanych@kowalczyk.pro;
3. Dane osobowe przetwarzane będą w realizacji postępowania o udzielenia zamówienia publicznego w trybie zapytania ofertowego na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych
4. Pani / Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji ww. celu przetwarzania oraz przez okres 5 lat licząc od stycznia roku następnego, w którym zrealizowano zamówienie (dokumentacja zamówień publicznych), a także okres 10 lat w przypadku zawartych umów.
5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich sprostowania a także ograniczenia przetwarzania. Prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw. W celu wykonania swoich praw należy skierować żądanie pod adres e-mail: inspektorochronydanych@kowalczyk.pro;
6. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa oraz inne podmioty na podstawie stosownych umów podpisanych z COM w Pęchratce Polskiej – jako podmioty współpracujące.
7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane poza EOG.
8. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
9. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych, które Państwa dotyczą narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r.
10. Podanie danych jest niezbędne w celu rozpatrzenia złożonej oferty oraz przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania ofertowego.